Sn. Ziyaretçimiz sitemizde yer alan kampanya ve fırsatlardan faydalanabilmek için lütfen ÜYE GİRİŞİ yapın.
Organik Antep Fıstığı (250 gr)
57,90

Organik Antep Fıstığı (250 gr)
Ekozel - 3672

Organik Sertifikası

Antep fıstığının organiğini tattınız mı?

“Antep Fıstığını sevmem” diyeni gördünüz mü? Herkes sever, hatta bayılır! Ama Antep’ten gelen her fıstık bir mi? Değil! Anahtar kelime “ana çıtlak”! Antep Fıstığı’nın kabuğu çok serttir. Açamazsanız tüm tadınız kaçar. Onun için kabuk hafif aralanmış olmalı ki “çıt” diye açılsın, lezzete ara vermeden girilsin.

Dalında olgunlaşıp kendiliğinden çatlayan Antep Fıstığına verilen isimdir “ana çıtlak”. Dalda daha uzun süre beklediği için daha lezzetlidir. Ayrıca yere düşmüş olan sürümden çok daha kıymetlidir. Bilginiz olsun, bu çıtlamadan yere düşmüş olan “non-çıtlak” Antep Fıstıkları daha sonra kavrularak çıtlatılırlar! Yani suni olarak ağızları açılır, bundan dolayı lezzetleri ana çıtlakla karşılaştırılmaz. Ezcümle Antep Fıstığı “ana çıtlak” olmalı!

e-Hamal Antep Fıstıkları ana çıtlak fıstıklardan sizin için özenle seçildi. Sadece o muhteşem lezzet mi? Şifadır Antep Fıstığı. 100 gram Antep Fıstığı vücudumuzun ihtiyacı olan günlük protein, vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35’ini karşılar. Protein yönünden sığır etinden iki kat daha üstündür. Kolesterolünüzü de yükseltmez çünkü Antep Fıstığı’nda kolesterol yoktur.